Saúdský fotbal: Jarolímovci a haškovci v Poháru krále a LM

středa 16. květen 2012 00:10

• Rath nerad, fotbalové soutěže nerušeně pokračují, a to v Saúdské Arabii, jakož i v rámci asijské Ligy mistrů. V obou máme dvě želízka v ohni. S potěšením můžeme konstatovat, že želízka zatím úspěšná.

Pro ty, kdo nevědí, o čem je řeč, neb tyto stránky pravidelně nenavštěvují: naše pozornost je zaměřena do Saúdské Arábie, kde dva Češi trénují dva tamní kluby. Karel Jarolím koučuje džidský tým Al Ahli, Ivan Hašek rijádský Al Hilal.

 

KING CUP OF CHAMPIONS

Tak se anglicky jmenuje jeden ze saúdských pohárů, česky zkráceně Pohár krále. Do jeho semifinále se probojovaly oba celky vedené Čechy, které los postavil proti sobě. Postoupit do finále mohl pouze jeden.

 

Úspěšnější byl klub Karla Jarolíma. Sedmého května porazil haškovce v Rijádu 1:0, odveta skončila remízou 2:2. Al Ahli vyhrálo celkovým sóre 3:2 a postoupilo do finále. To se hraje 18. května. Soupeřem jarolímovců bude Al Nassr z Rijádu.

 

Prohra v semifinále odsoudila Haškův Al Hilal ke hře o třetí místo. Na programu je 17. května. Soupeřem je klub Al Fateh z Al Hasy.

 

Pro lepší přehled:

Pohár krále – o 3. místo

17/05/2012

Al Hilal Rijád – Al Fateh – Al Hasa

 

Pohár krále – o titul

18/05/2012

Al Ahli Džidda – Al Nassr Rijád

 

ASIJSKÁ CHAMPIONS LEAGUE

Oba Čechy vedené týmy postupují ze skupinové fáze do vyřazovacího osmifinále. Ve skupině C dnes (psáno 15. 5. 2012) Al Ahli Džidda v posledním zápase skupiny podlehlo v íránském Isfahánu domácímu Sepahanu 1:2. Ve skupině skončilo Al Ahli druhé:

 

  1. Sepahan Isfahán, Írán … 12 bodů – postup do vyřazovací fáze

  2. Al Ahli Džidda, Saúdská Arábie … 10 bodů – postup do vyřazovací fáze

Týmy na 3. a 4. místě byly vyřazeny.

 

Ve skupině D šlo dnes o postup klubu Al Hilal Rijád. Haškovi svěřenci mohli za nepříznivé konstelace teoreticky nepostoupit, ovšem tuto možnost si nikdo nepřipouštěl. Hilal porazil Al Gharafu z katarského Dauhá 2:1 a skončil na prvním místě tabulky:

 

  1. Al Hilal Rijád, Saúdská Arábie … 12 – postup do vyřazovací fáze

  2. Persepolis Teherán, Írán … 11 bodů – postup do vyřazovací fáze

Týmy na 3. a 4. místě byly vyřazeny.

 

A jak dál v Lize mistrů?

Oba celky čeká jednozápasové vyřazovací osmifinále. Al Ahli Džidda bude hostem klubu Al Džazíra Abú Zabí v Emirátech. Hraje se 22. května 2012.

 

Al Hilal Rijád na soupeře čeká. Dozví se jeho jméno 16. května večer. Bude to jeden z dvojice Banijas SC Abú Zabí, Emiráty,nebo FC Pachtakor Taškenk Uzbekistán. Osmifinále hostí haškovci 23. 5. 2012.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00