Saúdský Pohár krále: Jak Češi dopadli

sobota 19. květen 2012 08:33

• Úplně nejlépe jarolímovci, hůř haškovci.

Takovou porážku rijádský klub Al Hilal s trenérem Ivanem Haškem asi nečekal. V zápase o třetí místo Poháru krále byl jejich soupeřem papírově slabší Al Fateh z Al Hasy. Přesto: dostali od něj  tři góly, sami nedali ani jeden a skončili čtvrtí. Zatím jeden z mála Haškových neúspěchů od jeho únorového angažmá na ternérské lavičce Hilalu.

 

Kdo v tomto pomyslném souboji českých trenérů pod žhavým arabským sluncem fandí spíše Jarolímovi, má větší důvod k uspokojení. Už proto, že džiddské Al Ahli, jehož trenérem Jarolím je, přešlo do finále Poháru krále právě přes Al Hilal (dvojzápasová bilance 3:2 v jeho prospěch).

 

A aby Jarolímův tým dokázal svoji sílu, přestřílel v pohárovém finále rijádský Al Nassr jednoznačně 4:1.

 

Výsledky závěrečných bojů v přehledu:

 

O 3. místo 17/05/2012

Al Hilal - Al Fateh … 0:3

 

O pohárovou trofej – 18/05/2012

Al Ahli – Al Nassr … 4:1

 

 

Ještě malá rekapitulace, jak si oba saúdské kluby vedené trenéry z ČR vedly ve třech již skončených soutěžích v této sezoně:

 

Nejvyšší fotbalová liga SPL:

Al Ahli … vicemistr ligy

Al Hilal ... 3. místo

 

Pohár korunního prince:

Al Hilal … vítěz poháru

Al Ahli … tým vyřazen v semifinále

 

Pohár krále:

Al Ahli … vítěz poháru

Al Hilal … 4. místo

 

Přidáme-li k tomu skutečnost, že oba celky postoupily ze základní fáze asijské Ligy mistrů, nezbývá než konstatovat – zatím si Jarolím i Hašek vedou velice dobře. Jen tak dál ...

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00