K tragédii v Chorvatsku

sobota 23. červen 2012 14:51

• Záhřeb, Chorvatsko. Pro mnohé z nás synonymum pro právě probíhající evropský šampionát v rychlostní kanoistice. Tragická událost, která se v té zemi stala časně ráno 23. června stala, ovšem mění prioroty našeho zájmu.  

Druhá Nažidla, napadne mimoděk člověka při zmínce o tom, co se dnes v Chorvatsku přihodilo. Během okamžiku se ráj, v tomto případě očekávaný prázdninový ráj, změní v peklo. Nezměrný žal, utrpení, zoufalství. Bezbřehá beznaděj, mezní životní situace v době míru.

 

Nemůžeme víc než myslet na oběti, na zraněné, na pozůstalé. V okamžiku, kdy procházejí údolím stínu smrti, je na místě alespoň takto jim vyjádřit  nejhlubší účast a upřímnou soustrast.

 

Svět není dokonalý - jsme nedokonalí lidé žijící mezi nedokonalými lidmi. Čas od času za tu nedokonalost zaplatíme cenu nejvyšší. Absurdnější je to celé o to, že tu daň platí nevinní …

 

V mé paměti nemůže být ta děsivá událost zapomenuta. Dnešek (23. 6.) neoslavuji, jen si připomínám - vlastní narozeniny. Do konce života budu mít na mysli, že toho dne, kdy mi bylo šestapadesát, zažily desítky krajanů daleko od domova peklo na zemi.

 

Myslím na všechny, postiženým přeji uzdravení a všem přeživším hodně síly. Je mi to moc líto, neboť do Chorvatska jezdíme přece pro to lepší, co život nabízí …

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00