Fitna. Film, o kterém se mluví

sobota 29. březen 2008 10:30

• Mnozí nás  pamatují rok 1977, kdy bylo hromadně odsuzováno prohlášení Charty 77. Představa komunistické moci byla následující: po lidech chtěla, aby prohlášení podpisem odsoudili, ale nikdy  a nikde jim ho nenabídla k přečtení. Jsou-li  od té doby  Češi na něco citliví, tak právě na toto. Také dnes se hovoří o filmu, který hýbe veřejným míněním.  Jde o snímek  Fitna nizozemského poslance  Geerta Wilderse.

Abychom k němu mohli zaujmout postoj, je nezbytné jej  shlédnout. Ne o něm pouze číst v novinách nebo poslouchat  v televizi a rozhlase takové či onaké komentáře.  Například Kateřina Hůlková nadepsala svoji recenci v Lidovcých novinách(29. 3. 2008) Fitna provokuje a manipuluje s fakty. V rámci pětihvězdičkového hodnocení mu přiřkla pouze půl hvězdičky.  Nic proti tomu, ale ... co když třeba právě na vás bude film působit docela jinak.

Zkrátka a dobře, snímek je nutné vidět. Nejlépe s českými titulky. Díky internetu tato možnost samozřejmě existuje. Dokonce celá řada možností.  Fitnu umístil na svoje stránky zpravodajský web Eretz.cz, který ji převzal z jiného webu, ale na tom tolik nesejde. Máte-li volnou čtvrthodinku, klikněte SEM a pak na úvodní stránce webu Eretz.cz vyhledejte příslušný příspěvek s videem s českými titulky. Teprve pak budete moci poučeně posoudit, jaký že snímek s titulem Fitna vlastně je.

• • •

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00