Vánoční pozdrav z Jeruzaléma

pondělí 24. prosinec 2012 16:17

• Na webu jeruzalémského Úřadu ministerského předsedy Izraele bylo zveřejněno krátké video s vánoční promluvou Benjamina Netanjahua. Seznamte se s anglickým originálem a českou verzí.

 

 

Protože křesťané na celém světě i v Izraeli se připravují na oslavu Vánoc, chci vám všem popřát ty nejradostnější svátky.

 

Dnes se křesťanské komunity na celém Středním východě zmenšují a mnoho z nich je ohroženo. Toto se ovšem netýká Izraele. Je zde silná a rostoucí křesťanská komunita, která plně participuje na životě země. Izrael je hrdý na svoji pověst náboženské tolerance a pluralismu a bude pokračovat v ochraně náboženské svobody pro všechny. Budeme i nadále chránit všechna místa křesťanských bohoslužeb v naší zemi. Nebudeme tolerovat žádné akty násilí nebo diskriminace namířené proti jakémukoli bohoslužebnému místu. Není to náš způsob, je to něco, co nemůžeme akceptovat.

 

Když nyní oslavujete Vánoce a své svaté svátky, doufáme, že si vybavíte místa, kde se zrodil judaismu a křesťanství a pak přijedete, abyste si prohlédli naši starobylou zemi na vlastní oči: navštivte Nazaret a Betlém, ponořte se do řeky Jordánu a zastavte se na březích Galilejského jezera. A příští rok přijeďte navštívit naše věčné hlavní město Jeruzalém.

 

Štastné svátky vám všem. Nechť jste všichni obdařeni rokem bezpečnosti, prosperity a míru.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00