Exkluzivní fotopozvánka: Památník Jad Vašem

středa 9. duben 2008 21:27

I• II• III •IV• V• VI  Snad nikde jinde na této planetě, s výjimkou míst, kde stály nacistické koncentrační tábory, není přítomno tolik vzpomínek na bolest z nejkrutějších, nevýslovné utrpení a žal, na nějž ani všechny slzy světa nestačí jako v jeruzalémském památníku Jad Vašem. Areál zasvěcený neuvěřitelným šesti milionům lidských bytostí, které musely zemřít jenom proto, že byly příslušníky židovského národa, má nyní také svůj český web, k jehož návštěvě jste tímto zváni.

 

Kdo památníkem Jad Vašem osobně prošel, potvrdí, že se jednalo o návštěvu po všech stránkách výjimečnou. O návštěvu, která se natrvalo zapsala do jeho srdce a paměti a přiměla jej k vážnému zamyšlení. Nad životem i politikou, nad zlem a spravedlností, nad osudem národa Bible a jeho dějinami, nad Izraelem a vírou – a nejspíš i nad tím, co tím vším chtěl Bůh vlastně říci …


Ne, takovou ambici nový web nemá. Jeho cíl je skromnější: umožnit všem, kdo se do Jeruzaléma nejspíš nikdy nevypraví, aby alespoň virtuálně mohli památník holocaustu navštívit a získat tak představu o tom, co se pod pojmem Jad Vašem skrývá. Co je to Údolí komunit, Pamětní dvorana nebo Památník deportovaných, jak vypadá Pilíř hrdinství a Náměstí Varšavského ghetta, proč má v areálu vzpomínkový kámen holandská vesnička Nieuwlande … a mnoho dalšího.


Nový web se jmenuje VII. Lubomírovy Listy – Lumírovy snímky a byl vytvořen, tak jako předchozí stránky stejného jména, ale s pořadovým číslem V. a VI. u příležitosti letošního 60. výročí vzniku Izraele. Autorem snímků a průvodních textů je Lumír Hanuš,  vědecký pracovník působící na  jeruzalémské Hebrejské univerzitě, tvůrcem stránek autor tohoto blogu.


Máte-li zájem fotogalerii Jad Vašem navštívit, klikněte SEM

•••

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00