Další krásná černoška

středa 23. leden 2013 13:28

• Před pár dny jsem se na jiném blogu pochvalně vyjádřil o ofině Michelle Obamové. A vysekl jí poklonu za její krásu.

To jsem ještě netušil, že v Austrálii na tenisovém grandslamu zazáří další černá hvězda. Sloane Stephensová.

 

Opět se ukázalo, že k tomu, aby se jednotlivec dostal do širšího, v tomto případě světového povědomí, musí něco dokázat. Kdyby Sloane v Melbourne ve čtvrtfinále Sereně Williamsové podlehla, média by po ní neštěkla.

 

Stal se ale pravý opak, tenisová senzace a hvězda jménem Sloane vylétla strmě vzhůru. I kdyby byla v semifinále Azarenkovou poražena, její jméno nám z paměti nevymizí. Nejen jméno, ale také její krása – a občas i patrně nejvypoulenější oči, které kdy byly na dvorcích k vidění.

 

Dvacátého března jí bude dvacet. Pochází z Floridy a na prvním letošním grandslamu pokořila postupně Rumunku Halepovou dvakrát 6:1, Mladenovicovou z Francie 6:4, 6:3 a Britku Robsonovou 7:5, 6:3. Set ztratila poprvé až v osmifinále, se Srbkou Jovanovskou hrála 6:1, 3:6, 7:5.

 

Pak přišěl čtvrtfinálový zázrak. Serenu Williamsovou, nasazenou singlistku č. 3, porazila ve třech setech 3:6, 7:5, 6:4 a postoupila mezi nejlepší čtyři. Splněný sen: tak daleko se v grandslamu nikdy nedostala.

 

Nadějná - a v těchto dnech také šťastná tenistka. Skvělá sportovkyně a pro milovníky krásy navíc nádherná dívka. Posuďte sami. Bravo, Sloane!

 

 

sloane.jpg

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00