Za Mistrem Kulhánkem

úterý 29. leden 2013 11:06

• Jsou lidé, s nimž se setkáme jednou za život, a přesto v nás zanechají nezapomenutelný dojem. Právě takovou zkušenost mám s Oldřichem Kulhánkem.

Bylo to před lety v jednom západočeském městě. Na výstavě jeho prací. Krátce jsme spolu hovořili, daroval mi jednu malou litografii, jejíž hodnota se nyní, pravda, zmnohonásobí.

 

Odešel jsem z pocitem obohacení po kontaktu s umělcem, který je z mnoha důvodů výjimečný.

 

Život je někdy takový: velké osobnosti připomene v okamžiku jejich odchodu. Mistr Kulhánek takovou osobností byl. Jako málokdo jiný je ale stále s námi. Všichni přece nosíme v peněžence „jeho“ bankovky. A zůstane s námi, snad, natrvalo.

 

Jsem vděčný za to, že jsem ho mohl osobně poznat. A vzdávám upřímný hold jeho dílu i jemu samotnému jako umělci a člověku. Jen připomeňme, že ani on se nevyhnul perzekuci ze strany minulého režimu, i on poznal stěny komunistického žaláře. Jenom proto, že se jako umělec svobodně výtvarně vyjádřil.

 

Čest jeho památce!

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00