Polemika: V čem se diskutér M. Š. mýlí

neděle 10. únor 2013 12:16

• V diskusi pod články na BigBlogeru, které se týkají toho, jak si VK junior ve věci minulosti tchána Karla Schwarzenberga a svého dědečka naběhl na vidle, se opakovaně vyjádřil účastník diskuse M. Š. V tom smyslu, že se jak MF DNES, tak LN zachovaly nefér, resp. nechutně a uboze.

Připomeňme si jeden jeho postoj. Cituji doslova:

 

Klaus jun. obdržel od jistých novin nabídku na inzerci. Odmítl ji dopisem, kde jim sdělil, že nebude podporovat noviny, které podporují Schwarzenberga. Doplnil to trapnými výroky vůči Schwarzenbergovi a kádrováním jeho tchána. Byl to ale jeho SOUKROMÝ DOPIS, kterým odpověděl novinám.


Ty noviny ten dopis zvěřejnili, takže se zachovaly velmi neférově a zatáhly tak Klause juniora do presidentské kampaně, aniž by on o to stál. Lidovky teď zámerně a CELOSTÁTNĚ zvěřejnily kadrový materiál dehonestující prezidenta a jeho rodinu. Je to nechutné a ubohé a hlavně je to msta. Nakonec o tom, že Lidovky se chtěly pomstít, svědčí i text ankety, který je součástí článku o prezidentově "tchánovi".

 

Především je nutné ohradit se proti větě, že „ty noviny (MF DNES – pozn. L. S.) ten dopis zveřejnily, takže se zachovaly velmi neférově a zatáhly tak Klause juniora do prezidentské kampaně, aniž by on o to stál“. Neboť: na veřejnost se onen dopis, v němž si pan pedagog VK jr. utahuje ze zpěvu hymny v „interpretaci“ Karla Schwarzneberga, nedostal velmi neférovým počinem MF DNES, ale péči Klausova kolegy z šachového klubu pana Petra Skočdopole.

 

Ten v článku na webu Motejlek.com dne 15. 1. 2013 (odkaz ZDE) přiznává:

 

Jeho (Klause juniora – pozn. L. S.) replika Mafře byla příspěvkem do debaty o prezidentské kampani, které se ani šachisti, zpravidla podivní lidé, nevyhnuli. Jakožto volič Karla Schwarzenberga, za což budu v klubu pokárán, jsem z onoho mailu, označujícího Mafru jako volební štáb a utahujícího si ze Schwarzenbergova zpěvu hymny, necítil nic, z čeho je Klaus mladší napadán. Jako ředitel soukromého gymnázia má právo vybrat si inzertní médium podle vlastního vkusu a jestli je za hranou vkusu jeho parodie Schwarzenberga, nechávám na čtenáři. Mail jsem považoval za fór, jemuž bude slušet místo v blogové sekci našeho webu. Klaus nebyl nadšen, ale stejně jsem jeho dopis poslal do světa.

 

Tedy nikoli MF DNES.

 

A je-li cokoli jednou venku, chytit se toho může jakékoli médium. Je to jako lavina.

 

A teď k druhé výtce diskutéra M. Š. Opět nejprve originální citace:

 

Lidovky teď zámerně a CELOSTÁTNĚ zvěřejnily kadrový materiál dehonestující prezidenta a jeho rodinu. Je to nechutné a ubohé a hlavně je to msta. Nakonec o tom, že Lidovky se chtěly pomstít, svědčí i text ankety, který je součástí článku o prezidentově "tchánovi".

 

Proč to LN udělaly?

 

Zde je jejich vysvětlení publikované 9. 2. 2013:

 

V rozhovoru s Martinem Veselovským na Radiožurnálu řekl Václav Klaus mladší 17. ledna o tchánovi Karla Schwarzenberga toto: „Je poměrně známým faktem, že otec budoucí první dámy Johann Hardegg byl poměrně aktivní nacista, dokonce účastník puče nacistického, kdy byl zavražděn rakouský kancléř Dollfus. A já to samozřejmě chápu, že lidé za svoje tchány nemohou nebo rodiče případně, ale na druhou stranu prostě, myslím si, že by to mělo být téma prostě v této zemi.“

 

Má-li být v této zemi tématem minulost tchána prezidentského kandidáta, pak jí logicky musí být i minulost tchána úřadujícího prezidenta. Přestože o tom možná Václav Klaus mladší nic netuší, jeho dědeček Štefan Miština má minulost podobně temnou jako Johann Hardegg. S tím rozdílem, že Hardeggova minulost je „poměrně známým faktem“, kdežto o Mištinově minulosti doposud nikdo nic nevěděl.

 

Tedy: Ze strany LN nešlo o žádnou nechutnost, ubohost či dokonce mstu. V kontextu výše uvedeného se zachovaly správně a logicky.

 

Jak napsal už kdosi přede mnou. VK jr. zasel – a sklidil. Toť vše.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00