Válka u mostu Míru

pátek 2. květen 2008 13:34

•  Druhého května začíná v Kanadě světový hokejový šampionát - a já jsem se v předvečer toho sportovního svátku vrátil v myšlenkách do míst, která patří v té zemi k mým nejoblíběnějším.

 

Jedno z nich se nachází tam, kde z jezera Erie vytéká řeka Niagara, aby se vydala na pouť do jezera Ontario. Cesta to není příliš dlouhá, ale zato světoznámá, protože je přerušena jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů – Niagarskými vodopády.


Vydali jsme se po kanadské straně řeky od vodopádů směrem k jezeru Erie, záhy podjeli obří most Míru, spojující Ontario s USA, přesněji s Buffalem, a po pár desítkách metrů jsme zastavili poblíž pamětního kamene s nápisem Niagara´s Freedom Trail – Niagarská cesta svobody. Tudy se plavili černí Američané za svobodou do Kanady …


Zastavili jsme právě zde, protože jsme se rozhodli vrátit přes pevnost Ft. Erie zpět k vodopádům – důvodem bylo zlepšující se počasí. Předtím se totiž nepříjemně zatáhlo a ne sice vydatně, ale přece jenom dost nepříjemně pršelo.


Vystoupili jsme ze strýcova lincolna a kolem nás se slétlo hejno racků. Nakrmili jsme je dostatečně, ovšem ještě před tím, než jsme jim na hladinu jezera začali házet zásoby pečiva, předvedli nám dva z nich „duel soků“, který snad stojí za shlédnutí. Míte-li zájem, klikněte SEM.• • •

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00