Z webu kanadského premiéra: Generální guvernérka přilétá do Evropy

pondělí 5. květen 2008 23:00

•  Předseda kanadské vlády Stephen Harper dne 4. května 2008 oznámil, že Michaëlle Jeanová, generální guvernérka Kanady, odlétá do Evropy. Ve dnech 6. až 10. května 2008 bude pobývat na státní návštěvě ve Francii.

 

Michaëlle Jeanová navštíví Francii u příležitosti letošního 400. výročí založení kanadského města Québec City. 8. května se zúčastní oslav Dne vítězství – konce druhé světové války v Evropě. Kromě Paříže zavítá také do Ouistrehamu, Bény-sur-Meru, La Rochelle a Bordeaux.

 

LN-BB-jean.jpg

 • J. E. Michaëlle Jeanová, generální guvernérka Kanady. 


Návštěva poskytne příležitost ke zdůraznění historických vazeb, jež Kanadu a Francii spojují, a jejich společných hodnot zahrnujících úctu ke svobodě, demokracii, lidským právům a vládě zákona.

 

LN-BB-qc1.jpg

 • Québec City na  břehu řeky Sv. Vavřince.  Metropole  provincie Québec. 


Závěrem prohlášení předsedy kanadské federální vlády připomíná, že Francie je důležitý partner na mezinárodní scéně. Rok 2008 je pro oboustranné vztahy signifikantní – nejen kvůli výročí založení města Québec City, ale také s ohledem na to, že Kanada je hostitelem summitu zemí Frankofonie a summitu Kanada-EU, který se kryje s francouzským předsednictvím EU.

•••

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00