Vzpomínka. Na Kotvu

sobota 15. červen 2013 19:23

• Vidíte reportáž v televizi – a pak vás napadne: tam jsme přece byli. A začnete vzpomínat. Přesně to jsem zažil v sobotu (15/6) večer při letmém sledování pořadu Události v regionech.

V části o povodni v Ústí nad Labem byla řeč o jedné podnikatelské rodině. Vlastní restauraci. A také auto-moto-servis. To mě zaujalo. Otočil jsem se tváří k obrazovce (obvykle k ní sedím napůl zády, tváří k monitoru PC, televizi sleduje většinou pouze žena) a všiml si budovy, která mi připadala známá. Stojí hned vedle silnice na břehu Labe. Když byla řeč o veteránech, blesklo mi pamětí: Tam jsme přece byli!

 

Ano, po návštěvě akvaparku v německém Bad Schandau. Vraceli jsme se už za tmy do Prahy, a v ústecké restauraci Kotva se stavěli na večeři. Zvenku jsem budovu nefotil, zato uvnitř jsem objevil klenot. Něco nádherného. Tak se podívejme.

 

A ještě dovětek: Majitelům, manželům Jirouškovým, držme palce.

 

 
jir1.jpg
 
 
 
jir2.jpg
 
 
jir3.jpg
Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00