Perlička: Dva fotbalové poháry aneb Podobnost čistě náhodná

středa 14. květen 2008 23:45

• V úterý 13. května 2008 se hrálo v České republice finále fotbalového poháru. Jak dopadlo většina z nás asi ví. Sparta porazila Liberec až na penalty. Téhož dne bylo na programu finále fotbalového poháru také v Izraeli. A shodou okolností mělo až nápadně podobný průběh jako v Praze.

 

Izraelský fotbalový pohár se hebrejsky jmenuje Gvia Hamedina, tedy Pohár státu. Otevřen je všem týmům, v závěrečné fázi se připojují ty nejlepší – tedy celky první ligy.


Letos se do závěrečného duelu probojovaly prvoligové kluby Bejtar Jeruzalém a Hapoel Tel Aviv. Bejtar aspiruje na mistra ligy, ovšem v posledních kolech ztratil hodně na výkonnosti, Hapoel se potácí ve středu tabulky (a čistě teoreticky by mohl spadnout do druhé ligy).


Z následující srovnávací tabulky je zřejmá podobnost průběhu obou finálových zápasů, českého a izraelského.

 


Pohár ČMFS

Liberec - Sparta

Gvia Hamedina

H. Tel Aviv – B. Jeruzalém

Základní hrací doba

0:0

0:0

Prodloužení

0:0

0:0

Penalty

3:4

4:5

Výsledek

0:1

0:1

Vítězem Poháru ČMFS je Sparta Praha. Stane se také mistrem ligy? Dozvíme se v sobotu 17. května.


Vítězem izraelského fotbalového poháru Gvia Hamedina je Bejtar Jeruzalém. Stane se také mistrem ligy? Dozvíte se brzy na tomto blogu.

• • •

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00