Z Ottawy do Jeruzaléma: Triumf naděje a víry

čtvrtek 15. květen 2008 19:25

•  Čtrnáctého května 2008 vydal předseda kanadské federální vlády Stephen Harper prohlášení u příležitosti 60. výročí založení Státu Izrael.

 

V textu se mimo jiné praví: Jménem kanadské vlády chci blahopřát lidu Izraele k 60. výročí zřízení jeho státu. Izrael je symbolem triumfu naděje a víry. Založen tři roky po holocaustu,  je jedním z velkých zázraků moderní historie. Během uplynulých šesti dekád se stal zemí důmyslu a podnikavosti, oázou zemědělského génia, zdrojem krásného umění a vysoké úrovně kultury, vzorem demokracie.


Dále premiér Harper připomněl, že jeho země se považuje za nejvěrnějšího přítele Izraele. Od vzniku Izraele v roce 1948 Kanada podporovala jeho právo žít se sousedy v míru a bezpečí. Kanada vřela vítá pevné partnerství, které se mezi oběma zeměmi rozvinulo a těší se na jeho další posilování, zejména v tak důležitých oblastech jakými jsou bezpečnost, obchod a investice.

Fotopříloha:  Z historie kanadsko-izraelských kontaktů na nejvyšší úrovni.

 LN-BB-cail2a.jpg

 • Rok 1961.  Kanadský ministerský předseda John G. Diefenbaker (1. zleva) s izraelským premiérem  Daviden Ben Gurionem(v černém kabátě).

 LN-BB-cail1a.jpg

 • Rok 1978. Předseda kanadské vlády Pierre E. Trudeau(vpravo) s ministerským předsedou Izraele  Menachemem Beginem.

Videopříloha. Chcete-li si poslechnout projev Stephena Harpera k 60. výročí vzniku Izraele, který byl pronesen 8. května 2008, klikněte na weblog Darryla Wolka(in English).


Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00