Další íránská provokace

čtvrtek 22. květen 2008 14:56

•  Kdybych u nás existovalo něco jako hnutí univerzitních studentů hledajících spravedlnost, nanejvýš bychom se podivili nad jeho názvem a patrně usoudili, že jde o aktivitu mladých posluchačů právnických fakult, kteří se zabývají tím, jak spravedlivě soudí tuzemská justice. Kdyby ovšem existovalo také mobilizační ozbrojené hnutí univerzitních studentů, měli bychom se zajisté na pozoru. Ovšemže nejen my, prostí občané, ale o to víc by měly být obezřetné příslušné úřady.

 

Dojde-li ale k ustavení takovýchto vysokoškolských spolků uvnitř režimu, de facto řízeného islámskými fundamentalisty a majícího nepokryté jaderné ambice, je na místě brát to celé dvojnásob vážně.


Co asi mohou vygenerovat mozky lidí stojících ve vedení obou organizací? Nic menšího než další drzou protiizraelskou provokaci. Ta nejnovější se nese ve znamení mezinárodní konference „o projevech nadcházejícího pádu nelegitimního sionistického režimu“ - rozuměj o konci Izraele.


Nezapomeňme na kontext. Tu obskurní sešlost pořádá země, jejíž prezident rád hovoří o tom, že Izrael „je zdechlina a musí být vymazán z mapy světa“.


Informaci o této teheránské hanebnosti přinesl 22. 5. 2008 server Eretz.cz. Zájemci mohou kliknout na tento odkaz.

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00