Inovace: Šéf Google Israel v Praze

úterý 17. červen 2008 09:45

•  O inovacích a jejich firemní obdobě, takzvaných zlepšovacích návrzích, jsme toho za komunismu slyšeli tolik, až na to začali být mnozí alergičtí. To ale neznamená, že inovace nemají v obnovené kapitalistické ekonomice(bohužel se všemi negativními průvodními znaky toho, že jde o kapitalismus postkomunistický) své místo a uplatnění. Ba právě naopak.

V ČR dokonce existuje sdružení, které si klade za cíl podporu inovací. Není to, pravda,  tuzemský originál, ale na tom snad nesejde.

 Jmenuje se Tuesday Business Network, ustaveno bylo v roce 2004, sídlo má v Praze 2(ulice V tůních, mezi Ječnou a Žitnou) a navazuje na na aktivity celosvětové sítě First Tuesday s obdobným programem.


Česká pobočka pořádá obvykle pětkrát do roka „Inovační čtvrtky“(Innovation Thursday). Jde o „novou platformu pro setkávání a sdílení informací a zkušeností se zaměřením na inovace v podnikání a jejich efektivnější uplatnění“, jak čteme v jednom z bodů, jimiž společnost představuje na internetu své aktivity. Dalším cílem je podpořit inovátory v realizaci jejich nápadů.

 

 LN-BB-brand2a.jpg

 • Socha Sira W. Churchilla na stejnojmenném pražském náměstí 


Nejbližší ze série setkání Innovation Thursday se koná tento čtvrtek 19. června. Jeho nejvýznamnějším hostem bude Meir Brand, šéf izraelské pobočky internetové společnosti Google. Promluví na téma Izrael – centrum inovací.

 LN-BB-brand1.jpg

 • Hovoří Meir Brand


 

Meir Brand vystudoval Harvard a Univerzitu v Tel Avivu. Profesionální zkušenosti čerpal během pětiletého pobytu ve Státech, kde působil ve společnostech AOL Time Warner(internet a komunikace), Excite @ Home (vysokorychlostní připojení) a rovněž v poradenské firmě Booz Allen and Hamilton. Po zakoupení izraelského komunikačního programu ICQ společností AOL(8. června uplynulo od tohoto kontraktu deset let) měl na starosti otázky jeho marketingu. V roce 2002 nastoupil do izraelské pobočky Microsoftu. V současné době má na vizitce pod svým jménem uvedeno Country Director, Google Israel.

 

 LN-BB-brand4a.jpg

 • Když Meir Brand přecházel z Microsoftu(budova vpravo) do Google Israel(zelenobílý objekt vlevo), věru to neměl daleko.  Obě sídla leží na středomořské pláži. Také by se vám líbilo v takovém prostředí pracovat? 


Na setkání dále promluví rektor pražské VŠE Richard Hindls, Jean-Pierre Vuilleumier ze švýcarské společnosti CTI Invest a v panelové diskusi mj. Jan Mühlfeit, předseda evropské pobočky Microsoftu.

 

 LN-BB-brand3a.jpg

 • Pro lepší orientaci: V těsném sousedství  VŠE na náměstí W. Churchilla v Praze 3 stojí tento funkcionalistický objekt z 1. republiky.  Dnes sídlo odborových svazů.

 


Innovation Thursday se bude konat v budově Vysoké školy ekonomické v Praze 3(náměstí Winstona Churchilla, kde se nachází též jeho socha a Dům odborových svazů-viz fota výše). Začátek je ve 14,30 hod., podle programu by měl Meir Brand dostat slovo kolem patnácté hodiny. Vstup a registrace(už ve 14,00) je zdarma, nutno ovšem počítat s tím, že setkání nebude tlumočeno.Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00