Internet: Chcete se zúčastnit pokusu o světový rekord?

úterý 17. červen 2008 11:21

Logo Firefoxu

• Nic není nemožné, jak praví reklamní slogan. V tomto případě to platí dvojnásob. A i když se rekord vytvořit nepovede, můžete svým angažmá jedině získat.

 

Sedmnáctý červen je totiž dnem D pro všechny, kdo čekali na novou verzi internetového prohlížeče Firefox od společnosti Mozilla. (Pro naprosté laiky: Mozilla Firefox je altrnativa prohlížeče Internet Explorer od Microsoftu. Podle některých statistik je druhý nejrozšířenější. Toužíte-li po změně, je to šance pro vás, Firefox má i českou verzi.) Nová verze nese označení 3.0 a na stránkách společnosti bude již velice brzy(17. 6. večer)volně ke stažení(jistěže zdarma).


Vydání Firefoxu 3.0(FF3.0) je obohaceno o atraktivní průvodní akci – pokus o vytvoření světového rekordu, který by byl zaregistrován v pověstné Giunnessově knize. Příznivci tohoto alternativního prohlížeče chtějí, aby se z něj po dobu 24 hodin stal nejstahovanější program na světě.


Že je v tom marketingové čertovo kopýtko, není pochyb. Ale koneckonců, proč ne. Lidé ovlivnění reklamou podléhají zhusta horším „akcím“; tato smysl rozhodně nepostrádá.


O co v principu jde? Počínaje úterým 17. června, 17. hodinou greenwichského času(19.00 letního SEČ) se začne počítat, kolik lidí si nový prohlížeč FF3.0 stáhne. K tomu je ovšem nutné se zaregistrovat - na příslušném webu vyplnit název státu a emailovou adresu, na kterou přijde děkovný a současně potvrzovací email, kterým bylo vaše angažmá vzato na vědomí.


V době, kdy jsem se do tohoto projektu zapojil já(17. 6. 2008, cca 10,00), bylo v ČR zaregistrováno 6143 internetových aktivistů. Na celém světě pak více než milion a čtvrt. (Po zveřejnění tohoto příspěvku zde na blogu,  hodiny ukazovaly 11:21, přibylo přihlášených z ČR o 218.)


Pokud vás tato akce zaujala a nemáte jinou možnost, můžete postupovat následovně. Na tomto blogu v pravém sloupci, pod obdélníkem s dnešním datem, klikněte na ikonku WORLD RECORD. Otevřou se anglické webové stránky Spread Firefox. Na nich klikněte na Pledge Now – otevře se miniformulář. V nabídce select a region vyberte zemi, v níž se momentálně nacházíte(většinou asi Czech Republic, ale internet je globální médium čili surfaři mohou číst tento text kdekoliv), pod tím vyplňte svoji emailovou adresu a znovu klikněte na Pledge Now. Po několika minutách dostanete na email, který jste vepsali do formuláře, elektronickou odpověď. Toť vše.

 

LN-BB-FF3-b.jpg

• Webová stránka serveru Spread Firefox, kde můžete zaregistrovat(ilustrace).

 


Pak už jen zbývá splnit slib a stáhnout FF3.0. K příslušnému webu se dostanete rovněž proklikáním před ikonku World Record v pravé kolonce na tomto blogu – po otevření klikněte na FIREFOX 3.

V době psaní tohoto příspěvku ještě nebylo stahování aktivní, nutno vyčkat na startovací hodinu. Kdo se dostane k tomuto příspěvku po úterní(17. 6.) sedmé hodině večerní(pražského času), problém se stahováním by mít neměl.


Příjmenou internetovou zábavu přeje,


 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00