Toronto: Novinky na krajanských webech (aktualizováno)

pondělí 8. září 2008 00:06

• Nová elektronická verze Nového domova, která je na internetu k dispozici od 1. září 2008, nyní obsahuje archiv starších čísel tohoto kanadského krajanského čtrnáctideníku.

Nabídka je zatím omezená a zhruba odpovídá rozsahu, který pro předchozí elektronickou verzi Nového domova připravil její tvůrce, bývalý šéfredaktor Jan Rotbauer, který z tohoto postu kvůli názorovým neshodám s vydavatelem v srpnu 2008 odstoupil.


Bez přístupového hesla si mohou weboví surfaři prohlédnout ročníky 2008(č. 1 – 11), kompletní ročníky 2005-2007, 24. číslo roku 2004(referuje mj. o návštěvě prezidenta Václava Klause v Kanadě) a jako bonus premiérové vydání listu – č. 1 z roku 1950. Nové vedení nicméně slibuje, že další archivní čísla budou postupem času přibývat.


I nadále platí, že poslední dvě čísla jsou blokována heslem přístupným pouze pro předplatitele Nového doma.

 

♦ 

 

Elektronickou verzi Nového domova můžete otevřít ZDE

 

 

Ve fotogalerii  webu CanadianCzech.com , který rediguje bývalý šéfredaktor Nového domova Jan Rotbauer, jsou nyní ke shlédnutí snímky  z pohřbu Tomáše Bati a z návštěvy Jiřího Čunka v Torontu.

 


Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00