Václav Klaus, Tokio a Montpelerinská společnost: Seznamte se

neděle 7. září 2008 22:30

• V sobotu 6. září 2008 přetiskly Lidové noviny v příloze Orientace českou verzi proslovu prezidenta Václava Klause, který bude přednesen v Tokiu na setkání Montpelerinské společnosti. Následující příspěvek je určen pro ty návštěvníky tohoto blogu, kteří chtějí vědět víc.

Prezident Klaus se v rámci své návštěvy japonské metropole zúčastní 60. výročního setkání této společnosti. Konat se bude od 7. do 12. září v hotelu New Otani. Jeho téma: Technologie a svoboda. V programu je český prezident uveden mezi osobnostmi na prvním místě. K řečnickému pultu přistoupí v pondělí 8. září po deváté hodině místního času.


Montpelerinská společnost(The Mont Pelerin Society) je mezinárodní organizace sdružující ekonomy, intelektuály, přední byznysmeny a další osobnosti, které mají jedno společné. Jsou stoupenci klasického liberalismu.


Založena byla z popudu světoznámého ekonoma a politického filosofa, nositele Nobelovy ceny(1974) Friedricha von Hayeka(1899-1992) v dubnu 1947. Došlo k tomu na konferenci, kterou uspořádal v městě Mont Pelerin nedaleko Montreux na jihozápadě Švýcarska.


WEB IN ENGLISH

LN-BB-montpelerin1.jpg

Máte-li zájem navštívit internetové stránky tokijského zasedání Montpelerinské společnosti a seznámit se s programem, jakož i přehledem řečníků a jejich osobním profilem, klikněte SEM .


Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00