Toronto: Satellite ke kauze Masarykův ústav vs Jan Rotbauer

sobota 27. září 2008 21:33

• Asi by bylo s podivem, kdyby soukromé torontské krajanské noviny Satellite(uvádím zde jejich zkrácený název, neboť pro potřeby tohoto příspěvku plně postačí), které vydává a rediguje Aleš Březina, přešly bez povšimnutí kauzu „Rotbauer versus Masarykův ústav“(pořadí lze prohodit).

Jak informuje krajanský web CanadianCzech.com, Satellitte přinesl interview s Janem Rotbauerem a následně reakci na něj z pera(klávesnice) viceprezidentky Masarykova ústavu Dagmarou Vavruša, jakož i odpověď Aleše Březiny. Čtenářům Satelitu tak byla dána možnost seznámit se z první ruky nejen z důvody, které vedly Jana Rotbauera k rezignaci na funkci šéfredaktora Nového domova, ale také s jedním autentickým pohledem z druhé strany.

 

Protože na blogu Trans-Continental Monitor o dění v krajanské komunitě v Torontu pravidelně referuji(koho to nezajímá, nemusí příspěvky na toto téma číst, přičemž není nutné, aby nám to ještě sděloval v diskusním fóru – je to jeho věc, do které nikomu nic není), nabízím odkaz na stránky CanadianCzech.com, kde se k výše zmíněné informaci snadno intuitivně prokliká

Aktualizace ze dne 29. 9. 2008: Na výše zmíněném webu CanadianCzech.com přibyla další vyjádření - reakce Martina Rejzka a výzva Josefa Čermáka. Čtěte, seznamte se, kauza nekončí ...

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00