Z krajanské komunity: O čem píše Nový domov 18/2008

čtvrtek 16. říjen 2008 19:46

•  Vyšel 3. října, má tradičních dvanáct stran a hned ta titulní překypuje půvabem. Pod nadpisem Třpytivá krása tradičních českých skleněných korálků jsou na osmi snímcích zachyceny šarmantní modelky prezentující jabloneckou bižuterii. •  OZNÁMENÍ:  Tímto příspěvkem  končí na tomto blogu publikování přehledu obsahu jednotlivých čísel Nového domova. Jde o reakci na  dění v listě samotném, jakož i v Masarykově ústavu (MMI). Zájemce o aktuální informace z krajanské komunity v Kanadě odkazuji na web bývalého šéfredaktora ND Jana Rotbauera nazvaný CanadianCzech.com .

Strana 2: V pravidelném úvodníku se mimo jiné dozvídáme, že autorem tohoto a předchozích tří je Jaroslav Kott, manžel redaktorky a administrátor blogu Nového domova.(Dosud to nebylo zřejmé a někteří čtenáři se na to dotazovali.) Nechybí Společenský kalendář a opět inzerát „Hledáme redaktora pro Nový domov“.


Dále už v titulcích(zkrácená verze):


Strana 3: Dopisy čtenářů/Rudolf Marek, Vancouver --- Valašský frgál/ČTK ---Pozvánka k oslavě 90. výročí vzniku RČS(konají se 26. 10. v 17,00 v Torontu, kostel sv. Václava na Gladstone Ave., č. 496)


Str. 4 a 5: Premiéra hry Na skle malovanév sobotu 18. října/Věra Kohoutová


Str. 5: Pražanky pohledem věků(foto) --- Křížovka


Str. 6 a 7: Zpravodajství ze staré vlasti


Str. 8: Déšť/Stanislav Moc


Str. 9: Jarek Nohavica opět v Torontu --- Svatováclavská tradice


Str. 10 a 11: Kovotechna, n.p./Vladimír Cícha


Str. 11: Léto/Vladimír Hornof --- Křížovka


Poslední strana: Krajanský adresář

 

LN-BB-ND1808.jpg

... titulní strana Nového domova 18/2008Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00