Karlovy Vary: Oheň na Štědrý den. A v hospodě ...

středa 24. prosinec 2008 13:52

• Ačkoli foťák mívám u sebe poměrně často, tentokrát jsem na něj ani nepomyslel – a byla to chyba.

Na Štědrý den dopoledne jsem se vydal do jednoho karlovarského hypermarketu, abych zakoupil vynikající bílé víno - Gewurztraminer z Alsaska a campari na přípitek. Když jsem se kochal místní vinotékou(obvykle se tam zdržím déle než kdo jiný, neboť mezi lahvemi královského nápoje si připadám jako milovník obrazů v madridském Pradu), dostal jsem mobilem hlášení, že ve městě se rozezněly sirény a vyjela hasičská auta.


Usoudil jsem, že někde zřejmě hoří. V naději, že se to netýká žádné z nemovitostí, v nichž držím vlastnický podíl, jsem pokračoval v milované činnosti – očima hladil viněty na lahvích nápoje z révy obojího zbarvení.


Cestou zpět jsem se ještě zastavil pro vánoční kytici určenou ženě jako poděkování za všechnu péči, kterou při časově náročném povolání věnovala tomu, abychom měli, jako každoročně, báječné vánoce.


Blikající modré majáky a červenobílé cisterny jsem spatřil, sotva jsem se ocitl na Sokolovské ulici. Byl to smutný pohled, třebaže ne tragický: hasičská auta stála vedle restauračního komplexu „Na blbym místě“, což je jiný název restaurace U Holoubka(předního karlovarského byznysmena). Nechodím tam zase tak často, ale přece jenom jsem tam s přáteli a příbuznými z Prahy něco vypil, ledacos oslavil a chuťové buňky uspokojil.


Má-li člověk k takové hospůdce alespoň trochu citový vztah, vždycky ho u srdce zabolí, když vidí, že hadice s tlakovou vodou míří z přípojky na hasičském voze do jejích útrob. To si pak rychle vzpomene, kdy tam seděl naposledy: ano, bylo to v srpnu, pod modrou oblohou, na oslavě narozenin a ta svíčková tehdy neměla chybu …


A doufá, že oheň nevyřadí restauraci z provozu na delší dobu. Byla by jí škoda.


Rozsah následků se jistě na webech regionálních médií dříve či později dozvíme; zde zatím nabízím fotografii z místa zásahu, žel ne příliš kvalitní. S mojí motorolou se dá perfektně telefonovat, posílat krátké textové zprávy, spolehlivě se nechat vzbudit, zjistit, kde v metru není signál a spousta jiných věcí, ale na pořizování obrázků, málo platné, je lepší digitální fotoaparát. A ten jsem na Štědrý den nechal doma.


Tak snad někdy příště ...

 

LN-BB-hasicikv02.jpg

... hasiči v akci. Místo činu: Hospoda Na blbym místě, Karlovy Vary 

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00