Fotopozvánka: Orchideje v Troji

pondělí 16. únor 2009 14:30

• Během procházky valentýnskou Prahou zaujal krásnější část naší rodiny plakát upozorňující na výstavu orchidejí a jiných (stromobytců) v botanické zahradě v Troji. Vypravili jsme se tam den poté (15. 2. 2009) a ti, resp.ty, co flóru, zejména tu exotickou, milují, byly nadmíru spokojeny. Návštěva splnila svůj účel, a protože expozice potrvá v pavilonu Fata Morgana do 1. března, nabízím několik snímků pro případné zájemce jako inspiraci. Důležitá informace pro mužský doprovod: grog je tam k mání také, v nepříjemně studeném větru jich člověk snese víc než jeden – a co bych to nepřiznal, přišly vhod.

LN-BB-orch01.jpg


... vstupní brána

 

LN-BB-orch02.jpg

... vnější pohled na skleník Fata Morgana

 

LN-BB-orch03.jpg

 

 ... autor blogu se přiznává k botanickému analfabetismu. Názvy květeny zde nenajdete, jen krásu a zase krásu. Snad to není zase tak málo

 

 

LN-BB-orch04.jpg
 
 
... odlesk konstrukce skleníku na hladině jezírka
 
 
LN-BB--orch05.jpg
 
 
...
 
 
LN-BB-orch06.jpg
 
 
... vítězné květiny, jež se zúčastnily veřejné soutěže. Moje žena říká, že kdyby o tomto klání věděla, přihlásila by se s exempláři uvedenými v příloze níže. Věří, že by měla šanci. Má pravdu?
 
 
 
LN-BB-orch07.jpg
 
 
...
 
 
LN-BB-orch08.jpg
 
 
...
 
 
LN-BB-orch09.jpg
 
 
...
 
 
LN-BB-orch10.jpg
 
 
...
 
 
LN-BB-orch12.jpg
 
 
...my laici jí říkáme masožravka. Znalci si jistě správný název doplní sami
 
 
LN-BB-orch13.jpg
 
 
...
 
 
LN-BB-orch14.jpg
 
 
...
 
 
PŘÍLOHA - Naše domácí květena
 
|
 
 
LN-BB-orch15.jpg
 
 
...
 
 
LN-BB-orch16.jpg

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00