Miss Izraele 2009

čtvrtek 14. květen 2009 13:35

• Pozdě, ale přece. Alespoň tolik misto omluvy, ale čas ... vždyť to znáte. Není naším pánem. Tak se až v polovině května dostávám k soutěži o nejkrásnější dívky Země izraelské. K soutěži Miss Izraele, která se konala už v březnu.

Nejprve krátké historické ohlédnutí

 

V Izraeli organizují soutěž o královnu krásy od roku 1950, první vítězkou se stala Miriam Jaronová. V průběhu let přibývaly v rámci této soutěže další tituly, až se na konci 70. let jejich počet ustálil na pěti, přičemž jeden z nich se od roku 1999 neuděluje. Více nám ozřejmí následující přehled:

Od roku 1950 je udělován titul Israel´s Beauty Queen(hebrejsky Malkat Hajofi). K němu na začátku šesté dekády přibyl Israel ´s Maiden of Beauty (Na ´arat Jisrael. Počínaje ročníkem 1963 začaly dívky získávat třetí titul Malkat Hachen - Israel ´s Queen of Grace. V roce 1971 byla zavedena cena krásy Malkat Hajofi Esreh čili Israel´s Teen Queen. V rozmezí let 1977-1999 bylo možné získat ocenění Nesichat Hajofi, Israel´s Princess of Beauty.

 

Jak se v tom vyznat

Rozumí se pokud jde o anglické či hebrejské názvy a jejich český ekvivalent. Zdůrazňuji ekvivalent, nikoli překlad, protože to je záležitost tak trochu ošemetná. Je samozřejmě možné dělat si z toho těžkou hlavu, anebo celou tu komplikovanost zjednodušit. Třeba takto:

 

Nositelka titulu Israel´s Beauty Queen je Královnou krásy Izraele s právem reprezentovat zemi na Miss World - tak tomu bude v roce 2009, kdy Adi Rodnická bude mezi účastnicemi  soutěže Miss World 2009, jejíž finále je na programu 12. 12. 2009. Hostitelským městem je Johannesburg, JAR. --- DOPLNĚNO PO SOUTĚŽI: Rodnická žádné ocenění nezískala.

 

 

Slečna, jež získá ocenění Israel´s Maiden of Beauty neboli Dívka Izraele zastupuje stát na Miss Universe - tak tomu bylo v roce 2009, kdy se Julia Ljubjanická zúčastnila v srpnu na Bahamách této soutěže, ovšem bez valného úspěchu. Neprobojovala se ani mezi Top 15.

 

Dívka, která obdrží ocenění Israel´s Queen of Grace, Královna grácie, se zúčastnila  soutěže Miss Earth  2009,  která se konala na ostrově Baracay na Filipínách. Finálovým dnem byl 22. 11. 2009, Izrael zastupovala Noy Michaelová.Na přehlídce žádné ocenění nezískala.

 

A konečně čtvrtý titul, Israel´s Teen Queen, tedy  Miss Teenager. Ta reprezentuje krásu dívek Země Izrael na zbývající mezinárodní přehlídce -  Miss International. Zda tomu tak bude i v roce 2009 v této chvíli (psáno 25. 8. 2009) nevíme, protože do soutěže nebyl k tomuto datu nikdo z Izraele přihlášen.  Výsledek: Miss International 2009 se žádná izraelská dívka nezúčastnila.

 

Kromě těchto cen získá jedna soutěžící také Miss publikum.

 

 

Mezinárodní srovnání

Celkem šestkrát zabodovaly izraelské krásky na nejprestižnějších světových soutěžích Miss. Poprvé 1963 - Šerin Abrahimová získala na Miss Universe cenu za nejkrásnější šaty. Z téhož titulu měla o tři roky později na stejné soutěži radost Avina Israeli. První velký triumf se dostavil v roce 1976, když Rina Messingerová tuto soutěž vyhrála a stala se první izraelskou držitelkou titulu Miss Universe. Po delší přestávce přivezla do Země Izrael další ocenění až Ravit Asafová. V roce 1992 byla její krása oceněna na Miss World udělením ceny Miss Photogenic. Totéž ocenění, ale z klání Miss International, má ve své sbírce Dikla Elkabecová a u něj letopočet 2001. Dalším světovým titulem se může pochlubit Linor Abargilová, která se stala Miss World v roce 1998.

 

 

 

 

 

Rok 2009

Soutěž hostila severoizraelská Haifa 18. března. V základní sestavě bylo dvacet slečen ve věku od 17 do 23 let. Nejmenší, a těch bylo půl tuctu, měřily 1,70 m, nejvyšší měla výšku 183 cm.

A tady máme galerii vítězek:

LN-BB-mil01.jpg

... 19 let, pochází z Tel Avivu.  Královna krásy  2009

 

LN-BB-mil02.jpg

... dvacetiletá slečna z Haify, Dívka Izraele

 

LN-BB-mil03.jpg

... nejstarší účastnice soutěže, 23let. Žije v hlavním městě Jeruzalémě. Královna grácie.

 

LN-BB-mil04.jpg

... přijela z Beerševy, 22 let. Miss Teenager.

 

LN-BB-mil05.jpg

... dvacet let, obyvatelka Zichronu Jaakov. Získala titul Miss publikum

 

 

FOTO A VIDEOBONUS

 

LN-BB-mil06a.jpg

... Miss Izraele 2009 po korunovaci

 

LN-BB-mil07.jpg

... Miss Izraele 2009 trochu jinak V uniformě Obranného vojska Izraele. Tři proužky na ramenní části výložky prozrazují, že  má hodnost Rav Turai, tedy desátníka.

 

 

Příspěvek uzavírá krátké video ze soutěže, které nám přiblíží dívčí krásu moderního Izraele.

 

 

 

 

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00