Írán na MS v plavání: Další protiizraelská provokace

středa 29. červenec 2009 21:57

•  Je to ubohé, trapné a k uzoufání stejné. Navíc o tom na tomto blogu nepíšu poprvé. O co jde? Kdykoli se na sportovním kolbišti mají utkat íránští reprezentanti se soupeři z Izraele, vždy dostane před vzájemným měřením sil přednost politika. Nejnověji jsme toho byli svědky na probíhajícím světovém šampionátu v plavání v Itálii.

Římské Foro Italico, úterý 28. července 2009. Na programu jsou rozplavby v závodě mužů na 50 metrů prsa. Přihlášeno je 160 závodníků a tomu odpovídá i počet rozplaveb – celkem sedmnáct.


V té poslední měla v dráze 0 nastoupit izraelská naděje Michael Malul, dráha č. 9 byla určena pro reprezentanta Íránu Mohammeda Alirezaie.


Jedna z drah nich zůstala prázdná – a nebyla to ta izraelská …


Michael Malul zvládl padesátku za 27,60 sec. To sice na postup do semifinále nestačilo, ale výkon to nebyl z nejhorších.


A Mohammed Alirezai? V oficiální výsledkové listině je u jeho jména anglická zkratka DNS - Did Not Start. Nestartoval.


Důvod?


Ať už je maskován jakkoli, ve skutečnosti nejde o nic horšího než o patologickou nenávist teheránského režimu vůči všemu izraelskému: tedy i vůči sportovcům židovské republiky.


Ta nenávist je rozlezlá jako rakovina. A stejně nebezpečná.Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Lubomír Stejskal

Ročník 1956. Nejen internetový publicista, odkojený psaným i mluveným slovem, k jehož kultivované podobě chová hlubokou úctu. Vždyť ... na počátku bylo Slovo. Nejoblíbenější relax: Fotografování ryb pod hladinou Rudého moře. Od 11. 7. 2012 jsem aktivní na blogu iDNES.

REPUTACE AUTORA:
0,00